Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton

4 Komentarze
10 Zdjęć
Niedziela, 17-02-2013

Jego stroje noszą gwiazdy Hollywoodu, coraz bardziej pożądane są także przez polskie celebrytki. Są kolorowe i rzucają się w oczy. O czyich projektach mowa? Urodzonego w Krakowie, a mieszkającego na Ibizie Daniela Jacoba Dali. Dlaczego inspiruje go Salvador Dali i z jakiego powodu podbicie polskiego rynku mody zostawił sobie na później? O tym 28-letni projektant opowiada w wywiadzie z redakcją LuxLux.pl.

Jak wcześnie wiedziałeś, że Twoje miejsce jest w świecie mody?

Od zawsze miałem wizję swojego życia. Wiedziałem, że będę związany ściśle ze światem mody. Już jako dziecko, a potem nastolatek bawiłem się w różnego rodzaju przeróbki ubrań. Często targałem prześcieradła, które potem zszywałem w jedno i tak powstawały moje pierwsze projekty. Oczywiście z wiekiem do projektowania podszedłem bardziej poważnie. Bardzo dużo podróżowałem po świecie, aby poznać ludzi i inne kultury, co pomogło rozwinąć moją wyobraźnię, potrzebną do tworzenia nowych projektów. Obecnie nie wyobrażam sobie, abym mógł zajmować się czymś innym. Projektowanie to nie sposób na moje życie, ale moja pasja, którą oddycham przez cała dobę. Nawet, kiedy wstaję nocą, myślę od razu o tym, jak bardzo czuje się osobą spełnioną, jeśli chodzi o mój zawód i pasję.

Skąd u Ciebie inspiracja Salvadorem Dali?

Kilka lat temu miałem możliwość mieszkać w jednym z jego apartamentów w Madrycie. Mogłem podziwiać jego dzieła sztuki oraz niepokazywane publicznie zbiory fotografii i kaset video. Zarówno jego sztuka, jak i życie, mają na mnie ogromny wpływ. Jestem tak bardzo zafascynowany jego sztuką, że nie ma dnia, w którym nie przeglądam informacji na jego temat bądź nie podziwiam tak ogromnego zbioru sztuki, jaką stworzył.

O uwagę celebrytek zabiegałeś samodzielnie, ale skutecznie. Podobno pomocny okazał się Twitter, dzięki któremu spotkałeś Paris Hilton. Kto jeszcze dzisiaj nosi Twoje kreacje? Było z nimi podobnie jak z Paris?

Tak, to prawda. Z pomocą w zapoznaniu, a w rezultacie zaprzyjaźnieniu się z Paris, przyszedł Twitter. Moje kreacje posiada również top modelka Naomi Campbell oraz wiele gwiazd hiszpańskich. Obecnie jestem w trakcie szycia specjalnej kreacji dla zdolnego Tomasza Dolskiego, który wystąpi w marcu na wielkim wydarzeniu modowym Silesia Fashion Look. Jeśli chodzi o moje kontakty z celebrytami, gwiazdami, ludźmi znanymi, to większość z nich po moich sukcesach przez ostatnie pół roku kontaktuje się ze mną już sama.

Idąc na spotkanie z Paris Hilton, projekty miałeś już przygotowane. Czy masz „na celowniku” kolejną gwiazdę, którą chciałbyś ubierać?

Moją gwiazdą na celowniku jest Pippa Middleton, siostra księżnej Kate.

W Polsce głośno zrobiło się o Tobie dopiero niedawno. Zauważyłeś na naszym rynku możliwości, których wcześniej nie było?

Była to planowana taktyka z mojej strony, aby najpierw osiągnąć sukces za granicami kraju, a potem z większą łatwością zaistnieć na polskim rynku. W dodatku w ostatnich miesiącach można zauważyć bardzo dużą zmianę, jeśli chodzi o rynek mody w Polsce. Wszystko ruszyło w odpowiednim kierunku i wygląda tak, jak już dawno w branży za granicą. To właściwe posunięcie z mojej strony owocuje bardzo pomyślnie, z czego jestem dumny i serdecznie dziękuje wszystkim rodakom, którzy są zainteresowani moją pracą oraz pilnie śledzą moje kolejne poczynania.

Dlaczego postanowiłeś działać głównie na Ibizie, a nie na przykład w Nowym Jorku?

Ibiza, choć jest małą wyspą, to ma ogromny światowy potencjał. Jest jedną z najbardziej znanych wysp na świecie i moda jest tu stawiana na bardzo wysokim poziomie. Przylatują tu ludzie z całego świata. Cała śmietanka celebrytów z Hollywood ma tutaj swoje domy. Dotarcie do nich jest o wiele łatwiejsze niż gdziekolwiek indziej. Jeśli chodzi o Nowy Jork, to dzięki moim sukcesom na Ibizie zostałem dostrzeżony również tam i doceniony na tyle, by pod koniec ubiegłego roku pojawić się na okładce nowojorskiej gazety i zostać zaproszonym do udzielenia wywiadu dla radia.

Jakie znaczenie w Twojej pracy ma Nowy Jork? Zrealizowałeś w nim jedną z ostatnich sesji zdjęciowych.

Nowy Jork jest magicznym miejscem i oczywiście metropolią mody. Tam mogę znaleźć wspaniałe materiały do swoich kolejnych projektów. W Nowym Jorku również mogę spełniać swoje wielkie marzenia, bo miasto pała niesamowitą energią. Pozwala ona pokonywać kolejne etapy, które w rezultacie prowadzą do sukcesu na skale światową.

W jednym z wywiadów zdradziłeś, że Twoje projekty niebawem mają pojawić się na wielkim ekranie. Możesz nam zdradzić gdzie i kiedy je zobaczymy?

Niestety projekt związany z pojawieniem się moich kreacji na wielkim ekranie jest w trakcie realizacji i chcę wszystkich zaskoczyć efektem końcowym. Dlatego bardzo proszę wszystkich o uzbrojenie się w cierpliwość, a wiadomo - cierpliwość przynosi piękne efekty.

Twoje kolekcje są kolorowe, oryginalne, ale efekt osiągasz także dzięki doborowi tkanin. Z jakich materiałów szyjesz sukienki?

Nie mam ulubionego materiału. Kupuję po prostu to, co mi się podoba i wiem, że będę mógł z tego stworzyć coś oryginalnego.

Opowiedz nam o swojej wiosenno-letniej kolekcji. Czego nowego możemy się po niej spodziewać?

Nowa kolekcja nie będzie przepełniona zbyt dużą ilością kolorów. Będą to raczej projekty, w których postawiłem na grę w wykrojach materiałów. Będą piękne linie łączenia, które podkreśla sylwetkę i nadaje jej pięknych i powabnych linii. Moją nową kolekcję będzie reklamować Michalina Manios, finalistka drugiej edycji programu Top Model. Sesja odbyła się w niedzielę na poznańskich Termach Maltańskich.

Gdzie można kupić Twoje stroje?

Moje kreacje są dostępne w Poznaniu w sklepie Fashion Gallery, a już wkrótce rusza mój sklep online pod adresem www.danieljacobdali.com.

Dziękuję serdecznie za rozmowę i pozdrawiam wszystkich czytelników.

Również dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

http://www.danieljacobdali.com

MM

Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton

Daniel Jacob Dali Fashion

 • Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton
 • Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton
 • Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton
 • Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton
 • Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton
 • Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton
 • Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton
 • Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton
 • Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton
 • Daniel Jacob Dali: Na celowniku mam Pippę Middleton
 • Czw., 14-02-2013 karolina
  na zdjęciu nr 7 modelka wygląda jak płaczliwa Ania Bałon z Top model
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 14-02-2013 Gość
  karolina (Czw., 14-02-2013) napisał:

  na zdjęciu nr 7 modelka wygląda jak płaczliwa Ania Bałon z Top model

  Bo to jest Ania :P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 14-02-2013 Fan Daliego i Moniki
  Ten duet jest w stanie podbić cały świat!!! dużo sukcesów dla Was!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-02-2013 frank
  zrobił sobie zdj z Paris jako turysta i świeci.
  Odpowiedz Zgłoś