Chusta Balenciaga

31 Komentarzy
4 Zdjęcia
Czwartek, 06-09-2007

Chusta Balenciaga Jesienno-zimowa kolekcja Nicolasa Ghesquiere dla marki Balenciaga należy do moich ulubionych i przyznaję, ciężko mi było zdecydować, o jakim jej fragmencie dziś napisać. Wybór padł na kolorową chustę, która wyjątkowo często i w różnych wariantach pojawiała się na wybiegu, i którą miała na sobie Keira Knightley podczas afrykańskiej sesji dla magazynu Vogue.

Motyw takiej chusty wystąpił już u Ghesquiere’a, który specjalizuje się w łączeniu wielokulturowych inspiracji w spójną całość. Dodatek, kiedyś wyraźniej przywołujący tradycyjną, palestyńską chustę, w tym roku został odmieniony i uszlachetniony. Delikatny materiał, złote frędzle z metalowymi detalami, bogata, etniczna ornamentyka i klasyczne zestawienia kolorystyczne składają się na wyjątkowo efektowną całość.

Projektant Balenciaga chustę dodawał do różnorakich, eleganckich marynarek i zwiewnych sukienek. Knightley nałożyła ją do prostej koszuli w drobne paski. Mistrzostwo tego ekskluzywnego domu mody tkwi w tym, że fragmenty kolekcji są wspaniale uniwersalne i dają całe mnóstwo możliwości na stworzenie stylowej kreacji.

Chusta dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych.

Cena: $5 995, około 16 780 zł

Wykaz butików Balenciaga – tutaj.

Chusta Balenciaga

Chusta Balenciaga

Chusta Balenciaga

AW

1 2 3 4