Brak chętnych na biura w nowym WTC - zamiast drapacza chmur powstanie zwykły budynek?

3 Komentarze
2 Zdjęcia
Wtorek, 31-01-2012

Zamiast 80-piętrowego drapacza chmur będzie 7-kondygnacyjny budynek. Tak najprawdopodobniej zakończy się budowa nowojorskiej inwestycji powstającej w miejscu wieżowców Word Trade Center.

Odpowiedzialny za budowę deweloper, firma Silverstain Propoerties Inc., ma poważne kłopoty z wynajęciem powierzchni budynku. Chętnych nie ma, a potencjalni zainteresowani mocno negocjują ceny i warunki najmu. Eksperci twierdzą, że niechęć i brak zainteresowania nie ma żadnego związku z tragiczną historią zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Powód jest znacznie bardziej prozaiczny – trudna sytuacja ekonomiczna kraju.

Umowa dewelopera zakłada, że po wynajęciu 20 procent powierzchni budynku (ponad 37 000 metrów kwadratowych), inwestycja otrzyma wsparcie finansowe ze środków publicznych. Aktualne zainteresowanie jest tak znikome, że na pieniądze nie ma co liczyć. Firma Silverstain Propoerties postanowiła przeczekać złe czasu i ograniczyć wznoszenie wieżowca jedynie do 7 kondygnacji.

Ukończenie budowy zaplanowano na 2015 rok. Szef Silverstain Propoerties pozostaje optymistą i wierzy, że inwestycja będzie zrealizowana według pierwotnych założeń. Burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg przyznaje, że będzie zawiedziony, jeśli nie uda się postawić wysokich wież. Jednocześnie informuje, że zmiana warunków umowy dewelopera z miastem i zwiększenie wsparcia finansowego nie jest możliwe.

Zdjęcia: SXC

AW

 • Śr., 01-02-2012 Gość
  Szkoda, ale kryzys nie radość
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-02-2012 Gość
  kryzys dupa tam kryzys... nie mieli co wymyślić
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-02-2012 Gość
  co to za stare zdjecia. budynki sa juz w gorze
  Odpowiedz Zgłoś