Biznes klasa w cenie klasy ekonomicznej – 5 sposobów

7 Komentarzy
4 Zdjęcia
Środa, 18-07-2012

Smakuje ci szampan, a dostajesz piwo w samolocie, bo stać cię (lub twoją firmę) tylko na klasę ekonomiczną? Zamiast wyspać się przed ważnym spotkaniem na które lecisz na drugi koniec świata, ugniatasz kolana pomiędzy siedzeniami i szukasz miejsca na skromną poduszkę? OK., nie zawsze można latać biznes klasą, ale jest kilka sztuczek, które zdecydowanie podniosą komfort podróżowania. Oto sposobów na to jak w cenie klasy ekonomicznej zapewnić sobie komfort biznesowej. Jeżeli często podróżujesz samolotem przetestuj je i oceń.

1. Dobrze zaplanuj odprawę
Jedna z najgorszych i najbardziej uciążliwych rzeczy podczas podróży to stanie w długiej kolejce do odprawy. Biznes klasa ma osobne stanowiska, więc zamiast tęsknie na nie spoglądać uprzejmie zapytaj, czy cię tam dziś wyjątkowo nie odprawią. Zapytać nie zaszkodzi. A z pewniejszych sposobów na kolejki – dobrze zaplanuj czasowo swoją podróż. Zwykle lotniska są najbardziej zatłoczone rano w dni powszednie. Jeżeli możesz – wybieraj loty popołudniowe lub wieczorne. Poza tym przyjdź na odprawę jak najwcześniej by uniknąć kolejki.

2. Zbieraj mile
Każdy lot to kolejne mile, dużo mil to możliwość upgrade’u do biznes klasy. Sprawdź jak możesz zdobyć dodatkowe mile, bo nie tylko latając. Wiele banków oferuje karty kredytowe, płacąc którymi zdobywasz kolejne mile. Karty lojalnościowe w wielu sklepach również dają taką możliwość.

3. Proś i bierz
Jeżeli nie poprosisz o upgrade to oczywiście go nie otrzymasz. Poproś więc. Nic cię to nie kosztuje. A jeżeli nie upgrade to chociaż poproś o miejsce przy wyjściu (EXIT row) bo tam będziesz mógł/ła spokojnie rozprostować nogi.

Kolejna kwestia – napoje.  Zwykle w klasie ekonomicznej są serwowane dopiero po osiągnięciu przez samolot odpowiedniego pułapu. Ale kiedy poprosić o napój zaraz po wejściu na pokład, zwykle dostaniesz go jeszcze przed startem. Kolejna rzecz – nie żałuj kilku euro czy dolarów na whiskey, szampana, czy dobrą przekąskę rodem z pierwszej klasy. Wszystkie linie lotnicze mają swoją odpłatną ofertę z bardziej luksusowymi produktami. Możesz też na lotnisku kupić sobie wygodną poduszkę i ładny miękki koc. Nawet jeżeli zostawisz go potem samolocie, by nie dźwigać nadbagaży – warto. Zastanów się, czy lepiej wydać kilkadziesiąt euro na to na co masz ochotę w samolocie, czy kilka tysięcy euro za bilet?

4. Zaopatrz się w luksus
Zabierz ze sobą krem do rąk, perfumy, chusteczki nawilżające i kilka innych mini kosmetyków, które uprzyjemnią podróż. To co czasem dostaje się w wyższej klasie możesz sam ze sobą zabrać. Pamiętaj tylko o małych opakowaniach – specjalnie na podróże.

5. Dołącz do Klout
Niektóre linie lotnicze mają program partnerskie z Klout i dają upgrade’y osobom z wysokim Klout Score. Nie wiesz czym jest Klout? To aplikacja metaspołecznościowa, która służy do monitorowania aktywności w mediach społecznościowych, a co za tym idzie do oceniania wpływu na innych użytkowników sieci. Klout analizuje obecność i aktywność na takich portalach, jak Facebook, Twitter, Google+, Forsquere, LinkedI, YouTube, LastFm.

AWP

 • Pt., 13-07-2012 Gość
  żałosne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 13-07-2012 Gość
  beznadziejny artykul, co za kretyn to pisal
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 14-07-2012 ona
  dawno nie czytałam takich bzdur
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 14-07-2012 Gość
  dlaczego zalosne?-wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy ze za darmo albo za niewielka oplata mozna dostac pierwsza klase-trick polega na tym ze zapytac trzeba przy odprawie, w samolocie juz za pozno
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 15-07-2012 Gość
  żałosny artykuł klasa biznes to klasa biznes a ekonomiczna to ekonomiczna jak komus sie nie podoba ekonomiczna zawsze moze pojechac pociągiem
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 MAGICCOLOR
  Polecam druk cyfrowy MAGICCOLOR.
  Druk ulotek, plakatów, zdjęć, prac dyplomowych. Zapraszamy do punktu druku w Katowicach.
  http://www.magiccolor.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 27-07-2012 Franz
  co to za bełkot??? mam sobie kupić koc??? czy autor może się rozpędzić i z całych sił walnąć łbem w ścianę? pls!
  Odpowiedz Zgłoś