Bary na dachach NY

44 Komentarze
6 Zdjęć
Sobota, 12-08-2006

Bary na dachach NY

W takie upały jak tego lata nie ma nic przyjemniejszego do zrobienia w mieście niż spędzenie wieczoru z przyjaciółmi, popijając mojito w barze na dachu wieżowca. Zwłaszcza jeżeli roztacza się z niego piękny widok na Nowy Jork.

Do tych najekskluzywniejszych z pewnością zaliczyć można bar na 20. piętrze budynku położonego przy sławnej Fifth Avenue, nazwany 230 Fifth. 980 m2 powierzchni to dość dużo, by zapewnić lądowanie nawet helikopterowi, zostało jednak tak zaprojektowane, by zapewnić spokój i luksusowe otoczenie swoim gościom. Właściciel Steven Greenberg jest kolekcjonerem sztuki i nie szczędził pieniędzy, by urządzić lokal zgodnie z najnowszymi trendami. Światła są fluoroscencyjne i rzucają czerwoną poświatę. Kanapa z kolekcji Karla Lagerfelda oraz mnóstwo niskich sof i foteli, takich jak welurowe siedzenie w kształcie ust, są równie krzykliwe. Fantastyczny drewniany taras i wypełniony palmami ogród z widokiem na Empire State Building. Ceny koktajli zaczynają się od $14, czyli nieco ponad 40 zł. Robione są między innymi z miąższu guawy, kaktusa i czerwonej pomarańczy.

Bary na dachach NY

Bed New York jest idealne dla zmęczonych i zestresowanych. Wielkie materace i łóżka z mnóstwem poduszek zapraszają, aby się na nich rozłożyć, tuż po tym jak zostawi się buty w specjalnym holu i założy skarpetki firmowane logiem Bed. Na ekranach wyświetlane są teledyski, a z głośników sączy się przyjemna muzyka. Rezerwacje są konieczne i bez nich nie ma szans na dostanie się do baru. Z tarasu podziwiać można panoramę miasta, leżąc wygodnie na łóżku i słuchając muzyki na żywo.
www.bedny.com

Bary na dachach NYBary na dachach NY

Atutem ostatniego z proponowanych przez nas barów - Plunge - jest basen. Dostępny niestety jedynie dla znanych gości i zarejestrowanych członków klubu. Dla reszty otwarta jest wewnętrzna sala i oszklone patio, gdzie siedząc na drewnianych krzesełkach można podziwiać panoramę Nowego Jorku.

Wszytkim tym, którzy chcieliby spotkać kogoś sławnego, polecamy wizytę w Plunge w weekend. Wtedy odbywają się tam basenowe przyjęcia.

www.hotelgansevoort.com

Bary na dachach NYBary na dachach NY

MZ

 • Niedz., 20-08-2006 gość
  Siemka zeldo! Mogłabym sie dowiedziec czegoś wiecej o tej Rivierze w Lubilnie jakis adres tego labo czy maja strone na necie.. Z góty thx :*
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 21-08-2006 kolo
  Dobry pomysł. Myślełem o czymś takim na dachu mojego bloku... I widoki mam niczego sobie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 26-08-2006 sylvias
  w takim barze mogłabym siedzieć i podziwiać widoki cały dzień :) jest świetny
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 04-09-2006 gość
  jak by nie patrzec kochani kazdy chcialby tam spedzic chociaz jeden urlop nie prawdaz?
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5