Anti-aging w domowej spiżarni

2 Komentarze
6 Zdjęć
Wtorek, 19-02-2013

To główny kierunek w kosmetologii i codziennej pielęgnacji. Nowości w kremach przeciwzmarszczkowych i zabiegach odmładzających to nie jedyne wyjście, by zatrzymać proces starzenia się skóry. Wiele zdziałać mogą także produkty dostępne w domowej spiżarni, jakością, skutecznością (choć czasem też ceną) nieodbiegające od drogeryjnych kosmetyków.

W walce ze zmarszczkami i rozstępami pomocny jest m.in. olejek kokosowy, stosowany przed gorącą kąpielą np. na twarz. Bogaty w witaminę E oraz antyutleniacze wygładza cerę, a jego regularne stosowanie może nawet zredukować powstałe już zmarszczki. Korzystny dla cery jest także olej z nasion lnu. Dzięki kwasom tłuszczowym zapobiega rozpadowi czerwonych krwinek i regeneruję skórę, czyniąc ją bardziej elastyczną. Samodzielnej redukcji zmarszczek można się podjąć używając oleju arganowego.

Gdy w kuchni brakuje olejków, warto przeczesać ją w poszukiwaniu soków. Przyjęło się, że ogórki kroi się na plastry, a te przykłada do oczu. Tymczasem można z nich też wycisnąć sok, a następnie wetrzeć go w skórę. Lekarstwem dla skóry popękanej i zmarszczki mimiczne jest z kolei sok jabłkowy. Wpływ na kondycję skóry ma także sok cytrynowy. Z nim jednak należy obchodzić się ostrożniej. Spowalnia powstawanie zmarszczek, ale też rozjaśnia i wysusza skórę.

Niestety, domowe sposoby przynoszą efekty w zapobieganiu powstawaniu zmarszczek, ale już mniejsze w zwalczaniu tych, które zdążyły się pojawić. Więcej porad anti-aging dostępnych TU

Olejki w internetowych drogeriach

Olej kokosowy Pukka, cena 47 zł / 300g, dostępny TU
Olej lniany, cena 6,50 zł / 30 ml, dostępny TU
Kosmetyczny olej arganowy, cena 91 zł / 250 ml, dostępny TU

MM

Anti-aging w domowej spiżarni

Domowe sposoby na młodość. Olej arganowy

 • Anti-aging w domowej spiżarni
 • Anti-aging w domowej spiżarni
 • Anti-aging w domowej spiżarni
 • Anti-aging w domowej spiżarni
 • Anti-aging w domowej spiżarni
 • Anti-aging w domowej spiżarni
 • Wt., 19-02-2013 mat5ka
  Dobre sposoby . tylko trzeba na sprawdzenie kilkudziesięciu lat .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 20-02-2013 Gość
  jak sie stosuje ten olejek z lnu?
  Odpowiedz Zgłoś