Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

224 Komentarze
3 Zdjęcia
Poniedziałek, 11-06-2007

Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

Anna Mucha - miła, uśmiechnięta gwiazda popularnego serialu. Prasa omówiła już jej powroty i rozstania z Wojewódzkim, głośną suknię w jakiej wystąpiła na Festiwalu w Gdyni i brak talentów wokalnych podczas niedawnego śpiewania u boku Dody. Cóż, takie jest życie gwiazd. Oceny pozostawia się widzom. Są jednak rzeczy, których od osób publicznych wymagamy. Chcemy, żeby były oryginalne. Również w sensie takim, żeby nie naśladowały kogoś kim nie są i nie obnosiły się z rzeczami, które nie są tymi, za które się podają.

Anna Mucha w zeszłym sezonie obnosiła dumnie po mieście torebkę z daleka przypominającą Hermes Birkin. Kolor jest jak najbardziej podobny, kształt i forma ewidentnie te same. Tylko materiał jakoś nie ten, a wykończenia i przeszycia nie pasują. Zamiast stylowo i elitarnie, jest tandetnie i nielegalnie.

Hermes Birkin to najbardziej pożądana torba-legenda. Do szczęśliwych właścicielek należą m.in. Victoria Beckham, Sarah Jessica Parker, Kate Moss, Paris Hilton, Lindsay Lohan, Sharon Stone, Gwyneth Paltrow, Nicole Richie, Catherine Zeta-Jones, Demi Moore. Lista jest długa - mimo, że na torbę trzeba czasem czekać w kolejce nawet 3 lata. Każdy egzemplarz wykonany jest ręcznie. Panie twierdzą, że czekać warto i czekają.

Nie każdy jest tak cierpliwy i nie każdy też zamierza wydawać kilkanaście tysięcy dolarów na torbę. Można wtedy albo kupić coś innego, tańszego i równie stylowego, albo kupić coś, co Birkin udaje. Drugie wyjście jest nawet nie tyle, że żenujące, co zwyczajnie sprzeczne z prawem. Hermes walczy z podróbkami, nakładając kary na firmy podrabiające paryski szyk. W Polsce jak widać na nic się to zdaje, skoro modę na udawanie propagują gwiazdy z pierwszych stron gazet.

Za oryginalną Hermes Birkin trzeba zapłacić od $13 750 (około 40 000) do nawet $50 000 (190 000 zł) za wersję z krokodyla i diamentów.

Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

AW

 • Pn., 11-06-2007 gość
  to jakaś stara fota Ani...jesteście opóżnieni
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  no dokładnie byc moze nawet nie wiedziała ze to podrobka! bo nie kazdy lata po lux lux i oglada wszytskie ciuchy i dodatki ... no comment dla tego kto zauważył i 'nakablował'
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 Go$aaa
  szczerze mowiac powinniscie napisac jeszcze jakich uzywa podpasek czy tam tamponow:] jestescie zalosni i nie nam oceniac, chciala miec taka to ma taka torebke i co z tego ani mnie to ziębi ani grzeje. Pozdro FoR MuShKa
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 kasia777
  To jak spodoba sie komus torba to zanim kupi ma obskoczyc wszystkie domy mody zeby sprawdzi ć czy już kktoś podobnej nie wyprodukował . Bzdura
  jak nie ma logo i jest tylko podobna to nie podróbka"


  Myślę tak samo. Nie każdy tak bardzo przejmuje się swoim wizerunkiem, żeby przed kupnem torby najpierw sprawdzić, czy ten model nie jest przypadkiem wiernym odzwierciedleniem jakiegoś znanego modelu, jeszcze bardziej znanej firmy. Ja mam identyczny model (czarny)i do tej pory nawet się nie zastanawiałam czy czasem nie jest to podróbką czegoś znanego. Torbę kupiłam w ubiegłym roku w anglii w sklepie next.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 Goździkowa.
  Biedny krokodyl.Te same klamoty możnz nosić w każdej torbie.Też mi problem.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  Podobną torbę widziałem na strychu,pogryzioną.Ludzi się nie ocenia za ile maja ale jacy są.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 pussycat
  jakieś stare to zdjęcie, przecież ona ma teraz krótkie włosy!
  poza tym jej torba ładniejsza, i choćbym miała góry pieniędzy nigdy nie kupiłabym torby za 190 000 zł!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  no io komentarze mamy jakie mamy - polska wiocha i tyle
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  no i komentarze mamy jakie mamy - polska wiocha i tyle
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  mała podobizna między jedną i drugą. Sądze,że Mucha kupując swoją torebkę nie miała pojęcia o HERMES BIRKIN
  Odpowiedz Zgłoś
3 4 5 6 7 ... 23