Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

224 Komentarze
3 Zdjęcia
Poniedziałek, 11-06-2007

Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

Anna Mucha - miła, uśmiechnięta gwiazda popularnego serialu. Prasa omówiła już jej powroty i rozstania z Wojewódzkim, głośną suknię w jakiej wystąpiła na Festiwalu w Gdyni i brak talentów wokalnych podczas niedawnego śpiewania u boku Dody. Cóż, takie jest życie gwiazd. Oceny pozostawia się widzom. Są jednak rzeczy, których od osób publicznych wymagamy. Chcemy, żeby były oryginalne. Również w sensie takim, żeby nie naśladowały kogoś kim nie są i nie obnosiły się z rzeczami, które nie są tymi, za które się podają.

Anna Mucha w zeszłym sezonie obnosiła dumnie po mieście torebkę z daleka przypominającą Hermes Birkin. Kolor jest jak najbardziej podobny, kształt i forma ewidentnie te same. Tylko materiał jakoś nie ten, a wykończenia i przeszycia nie pasują. Zamiast stylowo i elitarnie, jest tandetnie i nielegalnie.

Hermes Birkin to najbardziej pożądana torba-legenda. Do szczęśliwych właścicielek należą m.in. Victoria Beckham, Sarah Jessica Parker, Kate Moss, Paris Hilton, Lindsay Lohan, Sharon Stone, Gwyneth Paltrow, Nicole Richie, Catherine Zeta-Jones, Demi Moore. Lista jest długa - mimo, że na torbę trzeba czasem czekać w kolejce nawet 3 lata. Każdy egzemplarz wykonany jest ręcznie. Panie twierdzą, że czekać warto i czekają.

Nie każdy jest tak cierpliwy i nie każdy też zamierza wydawać kilkanaście tysięcy dolarów na torbę. Można wtedy albo kupić coś innego, tańszego i równie stylowego, albo kupić coś, co Birkin udaje. Drugie wyjście jest nawet nie tyle, że żenujące, co zwyczajnie sprzeczne z prawem. Hermes walczy z podróbkami, nakładając kary na firmy podrabiające paryski szyk. W Polsce jak widać na nic się to zdaje, skoro modę na udawanie propagują gwiazdy z pierwszych stron gazet.

Za oryginalną Hermes Birkin trzeba zapłacić od $13 750 (około 40 000) do nawet $50 000 (190 000 zł) za wersję z krokodyla i diamentów.

Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

AW

 • Pn., 18-05-2009 gość
  Może i kilkanaście tysięcy za torebke to przesada, ale chyba od tego są 'gwiazdy', żeby dawać wzór innych i wręcz strzec się podróbek, no prosze.. Oni zarabiają [przynajmniej większość tych gwiazdeczek] niewyobrażalne sumy. ;/;/;/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-01-2010 gość
  trzeba mieć duże problemy emocjonalne, żeby kupić kawałek pozszywanej skóry za 40 tys zł ( nie wspominając o tej za 190 tys). Wyprodukowanie takiej torebki to być może 100-200 zł + koszt marketingowy, tzw. marka, koszt dystrybucji itp, niech wartość produktu będzie 500 zł + wartość dodana 1000 zł, to niech se ona kosztuje nawet 2000 tys zł, tyle bym dała, ale powyżej to naiwność, a 40 tys to poważne problemy osobowościowe :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 11-04-2010 gość
  gość (Poniedziałek, 11-06-2007) napisał:  chyba was pokopalo kto madry wyda tyle pieniedzy na torebke prawda ze mozna kupic jakas np w carry dzisiaj widzialem ladna sliczna duzo pakowna torbe brazowa z jasnym brazem za 90zl ale nie badzmy tez przesmiewczy czasem sie nie wie ze istnieje taka torba gdzies indziej wiec pani mucha moze byc zaskoczona ze kupila podrobke i obawiam sie za na 100% nie wiedziala o tym :)


  Powiedz ,że to kiepski żart ?! Carry i Hermes ? buhahah
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-01-2012 Orygianł
  TAK
  gość (Pn., 11-06-2007) napisał:

  i co z ego ... czy wszystko musi być oryginalne????

  Odpowiedz Zgłoś
1 ... 19 20 21 22 23