Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

224 Komentarze
3 Zdjęcia
Poniedziałek, 11-06-2007

Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

Anna Mucha - miła, uśmiechnięta gwiazda popularnego serialu. Prasa omówiła już jej powroty i rozstania z Wojewódzkim, głośną suknię w jakiej wystąpiła na Festiwalu w Gdyni i brak talentów wokalnych podczas niedawnego śpiewania u boku Dody. Cóż, takie jest życie gwiazd. Oceny pozostawia się widzom. Są jednak rzeczy, których od osób publicznych wymagamy. Chcemy, żeby były oryginalne. Również w sensie takim, żeby nie naśladowały kogoś kim nie są i nie obnosiły się z rzeczami, które nie są tymi, za które się podają.

Anna Mucha w zeszłym sezonie obnosiła dumnie po mieście torebkę z daleka przypominającą Hermes Birkin. Kolor jest jak najbardziej podobny, kształt i forma ewidentnie te same. Tylko materiał jakoś nie ten, a wykończenia i przeszycia nie pasują. Zamiast stylowo i elitarnie, jest tandetnie i nielegalnie.

Hermes Birkin to najbardziej pożądana torba-legenda. Do szczęśliwych właścicielek należą m.in. Victoria Beckham, Sarah Jessica Parker, Kate Moss, Paris Hilton, Lindsay Lohan, Sharon Stone, Gwyneth Paltrow, Nicole Richie, Catherine Zeta-Jones, Demi Moore. Lista jest długa - mimo, że na torbę trzeba czasem czekać w kolejce nawet 3 lata. Każdy egzemplarz wykonany jest ręcznie. Panie twierdzą, że czekać warto i czekają.

Nie każdy jest tak cierpliwy i nie każdy też zamierza wydawać kilkanaście tysięcy dolarów na torbę. Można wtedy albo kupić coś innego, tańszego i równie stylowego, albo kupić coś, co Birkin udaje. Drugie wyjście jest nawet nie tyle, że żenujące, co zwyczajnie sprzeczne z prawem. Hermes walczy z podróbkami, nakładając kary na firmy podrabiające paryski szyk. W Polsce jak widać na nic się to zdaje, skoro modę na udawanie propagują gwiazdy z pierwszych stron gazet.

Za oryginalną Hermes Birkin trzeba zapłacić od $13 750 (około 40 000) do nawet $50 000 (190 000 zł) za wersję z krokodyla i diamentów.

Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

Anna Mucha i jej podróbka Hermes Birkin

AW

 • Pn., 11-06-2007 gość
  Fajne zdjęcie. I te piękne blokowisko w tle. Dawno nie byłem w Polsce, ale jak patrze na te bloki to mi się przypomniało. Taka dziura jak była tak jest dalej. I szczerze mi powiedzcie, kto kupuje tam mieszkania za te kosmiczne ceny i to w dodatku w Polsce. Jajca jak berety. Nie w temacie, ale śmiać mi się chce jak widze to zdjęcie. Prymityw, ale w Polsce to lux takie mieszkanie w bloku.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  Od gwiazd powinno się dużo wymagać... a Pani Ania wygląda gorzej niż moja 50-letnia sąsiadka, która chodzi na fitness 3 razy w tygodniu. Aniu wszysko Ci wisi skarbie :-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 izusia
  no coz...moze ja nie stac? .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  Dla mnie na politowanie zasługują ludzie, którzy takie pieniądze wydają na torebki lub inne akcesoria. Przecież torebka słuzy do noszenia podrecznych rzeczy - czy jeśli wydasz na nią 40 000, po wyjęciu zamienią się one w szczere złoto?!
  I szczerze mówiąc cały ten portal jest totalnie bez sensu - dla pustych ludzi bez polotu, którzy mierzą wartość życia liczbą miejsc po przecinku - ŻAŁOSNE!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  kuźwa ale was porąbało z tymi podróbkami. To jak spodoba sie komus torba to zanim kupi ma obskoczyc wszystkie domy mody zeby sprawdzi ć czy już kktoś podobnej nie wyprodukował . Bzdura
  jak nie ma logo i jest tylko podobna to nie podróbka
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  Torba Ani Muchy jest ładniejsza od oryginału :)
  Gdyby kupiła torbę za 190 tys. to dopiero AW miałoby o czym pisać :P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  Nie wiem jak tu wszedlem i po co, ale po co takie pierdoły wpisujecie ... ??? Szczyt głupoty. Weszła do sklepu i kupiła torebkę, która sie jej spodobała. Sorry, ale nie mogę patrzeć jak serwisy internetowe takimi pierdołami się zajmują ...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 n.z
  no tak... mucha to wielka gwiazda... ;))))
  jeszcze chwila i sama w touwierze.
  tandeta i totalna glupota w polaczeniu wydaje na swiat tak bezszczelna osoba jak ona.
  jakos nie dziwi mnie brak stylu jakiegokolwiek w jej przypadku.
  byle byc na fali - cos mi sie zdaje, ze to jej motto.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  Chcecie oryginałów??? Ludzie, to jest Polska, nie zapominajcie o tym. Zresztą ja popieram Anię Muchę, że ma odwagę przeciwstawic sie takim... szkoda słów.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2007 gość
  gość (Poniedziałek, 11-06-2007) napisał:  Od gwiazd powinno się dużo wymagać... a Pani Ania wygląda gorzej niż moja 50-letnia sąsiadka, która chodzi na fitness 3 razy w tygodniu. Aniu wszysko Ci wisi skarbie :-)  Ale Anka przyznajmniej nie propaguje anoreksji i chudości za wszelką cenę!!! Popieram i szanuję. Ma odwagę się odciąc.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5 ... 23