5 najdroższych zwierząt świata

72 Komentarze
5 Zdjęć
Poniedziałek, 04-08-2008

5 najdroższych zwierząt świata
Każdego stać na kupienie psa lub kota. Jeśli jednak komuś znudziły się te pospolite gatunki zwierząt, może zafundować sobie na przykład lwa lub małpkę. Jednak wiadomo, że nie wszystko jest za darmo, a zwłaszcza zwierzęta, które prezentowane są poniżej. Zostały one bowiem uznane za najdroższe na świecie.

5 najdroższych zwierząt świata

Jeżeli ktoś zdecyduje się na kupienie białego lwa, będzie czekał go wydatek rzędu 298 400 zł. Białe lwiątka nie mają cętek na skórze, rodzą się niemal całkowicie białe. Spowodowane jest to działaniem recesywnego genu występującego u obojga rodziców. Zdarza się to jednak bardzo rzadko, dlatego jest to najdroższe zwierzę na świecie. Wszystkie z dotychczas poznanych białych lwów występujących w warunkach naturalnych pochodzą z okolic Parku Krugera.

5 najdroższych zwierząt świata
O połowę tańsze są szympansy. Za jedną małpkę tego gatunku można zapłacić od 129 700 do 140 600 zł. Terenem naturalnego występowania szympansa jest zachodnia i środkowa Afryka. Żyją w dżunglach, na sawannie oraz w górskich lasach. Badania wykazały, że DNA szympansów różni się od ludzkiego zaledwie o ok. 6 %.

5 najdroższych zwierząt świata

Trzecim najdroższym zwierzęciem świata jest pyton tygrysi. Jest to jeden z największych pytonów świata. Jest to zazwyczaj łagodny wąż, jednak dorosły osobnik może stworzyć zagrożenie dla życia człowieka. Można hodować go w domu po uprzedniej rejestracji, ponieważ gatunek chroniony jest międzynarodową konwencją CITES oraz przepisami Unii Europejskiej. Jeśli jednak zdecydujemy się na kupno pytona tygrysiego, będziemy musieli zapłacić aż 32 400 zł.

5 najdroższych zwierząt świata
Na czwartym miejscu na liście najdroższych zwierząt świata uplasowała się ara hiacyntowa, która kosztuje od 14 000 do 26 000 zł. Jest to największa z papug. Zamieszkuje środkową Brazylię, wschodnią Boliwię i północno-wschodni Paragwaj. Cechą charakterystyczną papugi jest kobaltowo niebieskie ubarwienie, żółta obrączka wokół czarnego oka oraz bardzo długi ogon. Ara hiacyntowa jest gatunkiem zagrożonym, objętym ochroną oraz Konwencją o Handlu Zagrożonymi Gatunkami dzikiej Fauny i Flory. Na wolności żyje jedynie 2 500-5 000 ptaków, głównie w Brazylii.

5 najdroższych zwierząt świata

Piątym najdroższym zwierzęciem na świecie jest małpa Debrazza, która kosztuje około 15 000 zł. Najczęściej spotykana jest na bagnach w centralnej Afryce. Trudno policzyć, ile obecnie żyje osobników tego gatunku, ponieważ małpka często się chowa i trudno jest ją znaleźć. Naukową nazwę Debrazza zawdzięcza właśnie tej umiejętności. Średnio małpa Debrazza żyje około 22 lat.

AF

 • Czw., 26-03-2009 gość
  zgadzam sie zz lolem sam mam juz bialego lwa a jak zoba te najdrozasze to hahahaha widzielerm o wiele drozsze teraz przymierzam sie do malpki dla coreczki i papugi dla syna a jak tu spojrzalem to mi swietny prezent na slub wskoczyl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 26-03-2009 gość
  jestes hory
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-05-2009 gość
  Lepjej zeby taki zwierzeta byly trzymane w domu niz w zoo.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-09-2009 gość
  bardzo fajne zdięcia ale cz pani zrobi więcej i napszykłat czarnej pantery
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 Lafcio
  Piszecie bzdury.,... Pyton Tygrysi to najtańszy duży dusiciel jakiego można nabyć... Ludzie, którzy nie mogą sobie poradzić z dorosłymi 3 - 4 metrowcami czasami oddają je za darmo innym lub do zoo:) sondę na ten temat pewnie przeprowadzaliście w przedszkolach:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 24-01-2010 Damian
  Moglby ktos podac namiar na czlowieka ktory moglby sprowadzic lwa? nie bialego.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 07-08-2010 gość
  gdzie mozna kupic ta are za 14 tys prosze o kontakt michalxz@tlen.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 27-12-2010 gość
  kakadu palmowa<żałobnica palmowa> Kosztuję 50tyś zł to dlaczego jest tu ara hiacyntowa zamiast niej??
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-11-2011 cygan
  gicior
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-05-2012 kupa
  dasass
  Odpowiedz Zgłoś
1 ... 4 5 6 7 8